آثار برگزیده عکاسی طنز از حیات وحش

اگر قرار باشد از دیوید اتنبرو و مستند معروف سیاره‌ی زمین (Planet Earth) تنها یک درس گرفته باشیم. آن درس این است. که طبیعت هم قادر به خلق صحنه‌های طنز است. به‌ دلیل نادر بودن طنز طبیعی در حیات وحش، ثبت چنین موقعیت‌هایی حتی با دوربین فیلم‌برداری نیز کار سختی به‌شمار می‌رود.و نیاز به صبر بسیار دارد؛ چه برسد به شکار این لحظات با دوربین عکاسی.

برگزارکنندگان «مسابقات عکاسی کمدی از حیات وحش»، سعی دارند. با جمع‌آوری طنزهای ناخواسته‌ی حیوانات، روی دیگر طبیعت و حیات وحش را به ما نشان بدهند. از اعضای مشهور پنل داوری این مسابقات می‌توان. به کیت هامبل، مجری برنامه‌های حیات وحش در بی‌بی‌سی و هیو دنیس، کمدین آمریکایی اشاره کرد.

پال جوینسون، بنیان‌گذار مسابقات و عکاس حیات وحش، درباره‌ی تأثیرگذاری عکاسی از طبیعت با رویکرد کمدی می‌گوید:

توانایی این مسابقات برای افزایش آگاهی عمومی درباره‌ی حفاظت از منابع طبیعی و گونه‌های در حال انقراض، حتی خود ما را نیز شوکه کرده است.

سال گذشته عکاسان حیات وحش با ۲۲۰۰ اثر در دومین دوره‌ی مسابقات شرکت کردند؛ که در ادامه منتخبی از آثار برگزیده‌ی آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

عکاسی طنز از حیات وحش عکاسی طنز از حیات وحش عکاسی طنز از حیات وحش عکاسی طنز از حیات وحش عکاسی طنز از حیات وحش عکاسی طنز از حیات وحش عکاسی طنز از حیات وحش

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 6 − 6 =

error: Content is protected !!
تماس